Goreme – obec nacházející se v turecké Kappadokii. Národní park Goreme s údolím a množstvím skalních, zvětralých útvarů ve tvaru komínů, které nám připomínali obří hřiby nebo obří mužské přirození. Součástí národního parku je muzeum pod otevřeným nebem, kde si je možno prohlédnout množství skalních obydlí, svatyň, kostelů a seznámit se s původem a vznikem této pozoruhodné oblasti. Každý den se zde pořádají atrakce pro turisty v podobě letu balónů, ze kterých je možné pozorovat celou oblast Kappadokie ze vzduchu.
Pamukkale– město známé kaskádovitými útvar travertinu, který připomíná sněhové závěje. Jen zde nebudete v kozačkách a kožichu, ale v tričku, kraťasech nebo plavkách. Travertin se zde rozpíná na impozantní ploše 2700 m a výšce 160 metrů. Tento úkaz se zde vytvářel tisíce a tisíce let. Místo se nachází na tzv. tektonickém zlomu, což způsobilo, že se minerální prameny bohaté na vápník dostávaly postupně na povrch a zde se formují minerální usazeniny. Procházíte se tak bosky po travertinu a v okolí bílých jezírek, která již dnes nejsou bohužel povolena ke koupání z důvodu ochrany tohoto unikátu. Nacházejí se zde Kleopatřiny lázně s mramorovými sloupy, které koupání vynahradí. My nevyužili, protože vstup se nám zdál neadekvátně předražený a bazén na počet turistů příliš malý. Turisticky oblíbenou atrakcí jsou také pozůstatky antického města Hierapolis / v překladu „zlaté město“/, které se nachází nad kaskádovitými terasami travertinu. Nejhezčí a nejzachovalejší jsou pozůstatky Amfiteátru a římského divadla.
Istanbul– brána Orientu a město s největšími dopravními zácpami. Na náměstí sultána Ahmada stojí hned několik turistických památek. Mešita sultána Ahmada / tzv.“modrá mešita“/ největší mešita ve městě mající 6 minaretů. O jeden více minaretů má už jen mešita v Mekce. Svému názvu vděčí výzdobou modrými dlaždicemi stěn uvnitř. Naproti stojí byzantský chrám přestavěný po vpádu Turků a zániku byzantské říše na mešitu se 4 minarety Haghia Sofia / chrám Boží moudrosti/. Původní mozaiky s křesťanskými výjevy byly zakryty, jelikož islám zakazuje obrazy a byly odkryty až ve 30. letech 20. století. Byla zbavena náboženského účelu a dnes slouží jako muzeum, ukazující historické milníky této stavby. Uprostřed náměstí stojí egyptský obelisk. Jedná se o nejstarší památku v Istanbulu. Pochází z období faraone Thutmose III. Obelisk je z červené žuly a původně dosahoval výšky 30 metrů. Spodní část se poškodila ve starověku, proto dnes měří pouhých 25,6m včetně mramorové základny. Cisterna Jerabatan – podzemní cisterna sloužila jako zásobárna vody pro město. Postavená v antických časech v 6. století. Dnes je zaplavena pouze do výšky půl metru a pro pobavení turistů zde plavou kapři. Jsou zde dva sloupy podepřené hlavami medúz, poukazující na příběh o medúze z mytologie.
Palác Topkapi– jednalo se o oficiální rezidenci osmanských sultánů. Připadáte si jako v pohádce o Šeherezádě. Palác se skládá z několika budov, mimo jiné z knihovny, mincovny nebo harému. Naleznete zde původní interiéry, ale také cenné sbírky porcelánu, zbraní nebo šperků nevyčíslitelné hodnoty z období osmanské říše. Jedná se o největší sbírku starožitností na světě.